آموزش وب معنایی

نوشته شده توسط admin در 9 بهمن 1399 – 11:08 ق.ظ - 865 بازدید

این آموزش، اولین آموزش فارسی آکادمیک با پوشش کامل مطالب پایه ای و همچنین آموزش عملی وب معنایی میباشد، که با همکاری اینجانب با موسسه آموزشی فرادرس به صورت رسمی و با مجوزهای معتبر پس از ماهها تلاش منتشر گردیده است

مقدمه ای بر وب معنایی:

گسترش بی حد و حصر وب در دنیای امروزی و افزایش وابستگی انسان ها به اینترنت، وجود ابزارها و روش های تسهیل کننده انجام امور در وب را ضروری کرده است. در وب کنونی، ذخیره سازی و انتشار اطلاعات به سادگی صورت می پذیرد اما این نوع ذخیره سازی، مشکلات زیادی را برای استفاده های بعدی به وجود می آورد. موتورهای جستجو نیز توانایی درک وب مبتنی بر HTML را ندارند و جستجو بر اساس معیارهایی از قبیل: کلمات کلیدی و کلیدواژه ها یا بک لینک ها صورت می گیرد و نمی توانند منظور و معنای پرس و جوی کاربر را به خوبی درک کنند. وب معنایی در تلاش است تا استفاده از وب را برای انسان ها تسهیل نماید.

لینک آموزش اینجانب در فرادرس

هدف از وب معنایی این است که اطلاعات در وب نه تنها برای انسان ها قابل فهم باشد، بلکه ماشین ها نیز توانایی درک و پردازش آن ها را داشته باشند. وب معنایی ابتدا توسط برنرزلی (Tim Berners-Lee) که به پدر وب معروف است در سال ۲۰۰۱ معرفی گردید. وب معنایی شبکه ای از اطلاعات در مقیاس جهانی است، به نحوی که پردازش آن ها توسط ماشین ها به سادگی امکان پذیر است. بدین منظور باید اطلاعات موجود در صفحات وب به نحوی بازتوصیف شوند که برای عامل های نرم افزاری هم قابل فهم باشند. در این راستا کنسرسیوم جهانی وب نیز استانداردهایی را ارائه کرده است.

لینک آموزش اینجانب در فرادرس

جهت هرگونه سوال در مورد آموزش وب معنایی : hamedsabbagh@gmail.com


فرستاده شده در اطلاعیه ها | بدون نظر

متأسفم، نظرات این نوشته بسته است.